O Warrior

O Warrior


 

 

Warrior Sports je uznávaný ako jeden z popredných výrobcov lakrosového, hokejového a futbalového vybavenia a oblečenia pre športovcov všetkých vekových kategórií a schopností.

Sídlo spoločnosti nájdeme v meste Warren, štát Michigan v Spojených štátoch amerických.
 

HISTÓRIA
Spoločnosť Warrior Sports založil v roku 1992 bývalý lakrosový šampión David Morrow. Názov spoločnosti je odvodený z názvu lakrosového tímu The Warriors, za ktorý ako člen tímu Brother Rice Lacrosse hrával v meste Birmingham, štát Michigan. Spoločnosť začala ako prvý výrobca s výrobou titánových lakrosových palíc, ktoré zmenili hru vďaka ich pevnosti a ľahkej váhe. Morrow pokračoval vo svojom zviditeľňovaní keď upozornil na prelomové palice, ako hráč tímu Princeton Tigers Lacrosse a neskôr ako hráč roka v NCAA.

Vo Februári 2004 vstúpila do Warrior Sports, súkromná spoločnosť New Balance Athletic Shoe, Inc., ktorá v nej získala kontrolný podiel.

O rok neskôr (2005) Warrior vstúpil aj do hokejového priemyslu, keď v Kalifornii získal výrobcu Innovative Hockey.
Svoje nadobudnuté vedomosti zužitkoval Morrow aj pri výrobe špičkových kompozitných hokejok a dokázal vytvoriť neskutočne ľahké a pevné hokejky pre profesionálnych hráčov NHL a KHL.

Akvizíciou spoločnosti Boston-based Brine Sporting Goods v roku 2007, získal Warrior Sports dominantné postavenie v lakrosovom svete.

V roku 2012 vstúpila spoločnosť Warrior aj na futbalový trh, výrobou výstroje a výcvikového zariadenia pre viacero futbalových klubov po celom svete. Prvý tím, ktorý podpísal s Warrior Sports zmluvu bol anglický klub Liverpool v zostave s našim reprezentačným obrancom Martinom Škrteľom. Nasledoval tím Premier League Stoke City, ktorý si vybral Warrior ako ich nového výrobcu súprav pre sezónu 2014-15.